Co zjeść w nagłej sytuacji?

Co zjeść w nagłej sytuacji?

Pożywne posiłki powinno się spożywać kilkukrotnie w ciągu dnia, ale nie zawsze możemy sobie pozwolić na właściwą i skrupulatną dietę. W wolnych chwilach można udać się np. do cukierni na zakup ciast albo do fast-foodu. Kebab, zapiekanka, frytki, hot-dog, tortilla, hamburger, cheeseburger i inne kompozycje zaspokajają nasz głód przynajmniej na pewien czas.

Dobre jedzenie stanowi podstawę wielu kuchni. Kuchnia włoska, azjatycka, francuska, bałkańska, meksykańska, oraz polska należą do najpopularniejszych. Polska kuchnia kojarzona jest przede wszystkim z pierogami. Jest to jeden z głównych przysmaków kojarzonych przez obcokrajowców. Zabawa z pierogami rozpoczyna się poprzez ich lepienie z kawałków ciasta, a następnie uzupełnia się je farszem. Do najbardziej znanych należą pierogi ruskie, które bynajmniej nie są rosyjskie, a popularne są w Polsce, na Ukrainie, czy na Słowacji.

Ich farsz stanowią głównie ziemniaki, twaróg i cebula. Ponadto, farsz stanowić może mięso, kapusta i grzyby – takie pierogi są bardzo popularną potrawą wigilijną, podobnie jak uszka, które podaje się wraz z barszczem czerwonym. Na popularności zyskują również pierogi ze szpinakiem, a także meksykańskie z ostrzejszym farszem. Nie należy jednak zapominać także o pierogach na słodko. Głównie są to pierogi z owocami, np. truskawkami, jagodami, wiśniami czy jabłkiem. Można również podawać pierogi z powidłami. Oprócz pierogów do słynnych polskich potraw należą m.in. bigos, szaszłyk, karkówka, kotlet schabowy, fasolka po bretońsku, kapuśniak, czy placki ziemniaczane. Głównie są to tłuste potrawy, np. bigos, który tworzy się z kapusty i mięsa. Polskich jadłodajni znajdzie się wiele, zwłaszcza w większych miastach.

Także w górach można natrafić na typowo polskie karczmy, gdzie serwowane jest polskie jedzenie, a do tego przysmaków zamówić można również grzane wino, jak i grzane piwo. Aby znaleźć restaurację, nie trzeba szukać wiele. Czy to restauracja w Olsztynie, czy w innym miejscu, z pewnością każdy smakosz znajdzie coś dla siebie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *