Rodzinne wakacje w polskim stylu

Rodzinne wakacje w polskim stylu

Planując wakacyjny wyjazd, czasem warto zrezygnować z egzotycznych wakacji na rzecz polskich klimatów. Biorąc pod uwagę sytuację terrorystyczną w Egipcie czy Turcji, decyzja o pozostaniu w kraju wydaje się wręcz uzasadniona. Bez znaczenia czy pojedziemy w góry czy nad morze, w rodzimym kraju z każdym mieście jesteśmy przecież u siebie.

Spędzając czas w okolicy znanych wszystkim mazur, warto zwiedzić miasta ościenne. Bydgoszcz jest malowniczym miastem województwa kujawsko-pomorskiego a także 8 pod względem wielkości miastem w Polsce. Przechadzając się po wyspie młyńskiej, zwanej również małą Bydgoską Wenecją, zachwyci nas urok czystych, zadbanych uliczek oraz malowniczych widoków. Jest to idealne miejsce dla całej rodziny. Zlokalizowany jest tu idealny dla najmłodszych jej członków plac zabaw.

W planie dnia każdej wycieczki jest zwykle czas na posiłek. Bydgoskie uliczki obfitują w różnego rodzaju restauracje, bary i kawiarnie. Mieszkając w apartamencie lub hotelu, z pomocą przyjdzie nam pizza z dowozem. Kiedy restauracja w hotelu jest nieczynna, lub po prostu nie serwuje dań, na które mamy aktualnie ochotę, opcja zjedzenia pizzy z dobrej restauracji Dalmacja z Bydgoszczy zachwyci każdego członka rodziny. Zamawiając dodatkowo ulubiony napój, frytki czy sałatkę uczta robi się wręcz nieprzyzwoita. W wielu pizzeriach serwowane są również, pieczone na miejscu ciasta, lub własnoręcznie przygotowywane przez cukierników desery, które wywołają uśmiech na twarzy każdego.

Wybierając miejsce do wypoczynku w Polsce, warto zapoznać się, chociaż pobieżnie, z jego historią. Można też zrobić rozpiskę miejsc, które warto zwiedzić, oraz rzeczy które chcemy zrobić. Możemy też rozeznać ofertę miast ościennych i przygotować się na każdą pogodę. Zrezygnujmy ze zwiedzania ogrodu zoologicznego podczas deszczu, bo jedynym wspomnieniem, które nam pozostanie to katar i przeziębienie.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *