Prawdziwy burger

Prawdziwy burger

Hamburger to danie typu fast-food. Tradycyjnie jest to kotlet w bułce, z przeróżnymi, najczęściej warzywnymi dodatkami. W Polsce coraz popularniejsze stają się restauracje specjalizujące się w serwowaniu hamburgerów. Zastanówmy się więc, czym powinien charakteryzować się prawdziwy burger.

Dobre burgery to przede wszystkim smaczne mięso. Do zrobienia kotletów do hamburgerów powinna być użyta świeża i wysokiej jakości wołowina. Kotlet powinien być dobrze wysmażony, nie może być zbyt surowy, ale też nie przetrzymywany na patelni zbyt długo, ponieważ mięso zrobi się suche i niesmaczne. Można również pokusić się o spróbowanie burgera wegetariańskiego, wtedy kotlet może być zrobiony na przykład z fasoli. Takie rozwiązanie docenią osoby, które nie spożywają mięsa na co dzień, a chcieliby poczuć smak prawdziwego burgera.

Smaczne hamburgery to również kwestia odpowiednich dodatków. Restauracje i bary szybkiej obsługi typu Hamburger z Karaibów z Mokotowa prześcigają się w komponowaniu coraz to nowych burgerów, z wymyślnymi dodatkami. Nie jest to już tylko tradycyjny ogórek, pomidor czy cebula, ale także grillowany ser, ananas lub na przykład krewetki lub inne owoce morza. Dobre burgery to również zasługa świeżych, najlepiej robionych własnoręcznie sosów, odpowiednio dobranych pod dodatki do hamburgera. Kiedyś hamburgery były podawane z ketchupem lub majonezem, obecnie możemy zazwyczaj wybrać sos spośród kilku lub nawet kilkunastu różnych wersji.

Niestety, są również restauracje, które próbują serwować burgery słabej jakości, z mięsem które nawet nie leżało w pobliżu wołowiny, lub też, o zgrozo, jest nieświeże. Takie burgery mogą być nawet tańsze, ale ich jakość pozostawia wiele do życzenia. Czasami są po prostu niesmaczne. Na szczęście klienci potrafią zweryfikować nierzetelnych sprzedawców i serwowanie dań słabej jakości się po prostu nie opłaca, gdyż dany lokal nie utrzyma się w takiej sytuacji na rynku dłuższy czas.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *