Pomysły na szybkie i bardzo proste obiady

Pomysły na szybkie i bardzo proste obiady

Gdy w ciągu całego dnia zaczyna nam brakować czasu, nieraz całkowici rezygnujemy z jedzenia. Mamy nadzieję, że jakoś poradzimy sobie bez tego obiadu i nie zemdlejemy w swojej pracy z głodu. Dobry smaczny obiad to jednak absolutna podstawa, bez której nawet nie powinniśmy myśleć o opuszczaniu swojego domu lub mieszkania. Tym bardziej, że jego przygotowanie może nam zająć dosłownie kilkanaście minut. A taki czas na pewno posiadamy.

Zastanówmy się przez moment, co zwykle serwowały nam nasze mamy, gdy wracaliśmy ze szkoły, a one akurat spieszyły się do wyjścia z domu. Być może proponowały nam wtedy smażony chleb moczony wcześniej w jajku – posiłek niezwykle prosty i tani, a bardzo apetyczny. Stworzymy go w ciągu paru minut i to z tego, co na pewno mamy pod ręką. Zajrzyjmy do swojego chlebaka. Prawdopodobnie ostało się w nim jakieś stare i czerstwe pieczywo, które mieliśmy zamiar wyrzucić. Jeżeli nie występuje na nim pleśń, spokojnie wykorzystamy je do swojego dania – wyciągnijmy je na blat i pozostawmy tam na parę minut. Nasz obiad w Poznaniu będzie składać się także z jajek. Dwa jajka rozbijmy do głębokiego talerza i wymieszajmy z dwoma łyżkami mleka, solą i pieprzem. Możemy też dodać do tego roztworu inne ulubione przyprawy, jeśli np. lubimy ostrzejsze potrawy i mamy ochotę na szczyptę chili. Przygotowany wcześniej chlebek maczajmy w roztrzepanych jajkach. Umieszczajmy go na patelni z rozgrzanym tłuszczem i smażmy z obu stron przez kilka minut. Możemy też na samym końcu położyć na nim plasterki żółtego sera, który pod wpływem wyższej temperatury fantastycznie się rozpuści. Taki posiłek zadowoli nawet największego niejadka!

Coś smacznego do jedzenia zawsze można przygotować w czasie krótszym niż te dziesięć minut. Przypomnijmy sobie po prostu, co nasze własne mamy serwowały nam w porze obiadowej. One też na pewno były mocno zapracowanymi kobietami, dlatego bazowały na prostych i błyskawicznych potrawach. Możemy nawet zadzwonić do swojej rodzicielki i poprosić ją o pewne inspiracje. Ewentualnie zawsze można wziąć pod uwagę zamówienie jedzenia z dowozem w restauracji, np. w restauracji Kuchnia Italia.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *