Nowy Sącz kulinarnie

Nowy Sącz kulinarnie

Polska to piękny kraj, czasami nie zdajemy sobie sprawy, że istnieją miejsca, które warte są naszej uwagi. Jednym z takim miejsc jest Nowy Sącz. To piękne miasto położone jest w województwie małopolskim u podnóża Karpat. Możemy zwiedzić tam wiele ciekawy miejsc. Na pewno powinniśmy zobaczyć wnętrza zabytkowej bazylik oraz Dom Gotycki. Ta wspaniała budowla pokazuje całą okazałość strzelistego, gotyckiego kunsztu. Jeśli dalej chcemy zwiedzać zabytki – odwiedźmy Kościół gotycki oraz Wielką Synagogę.

Tak samo piękny i interesujący jest ryneczek tego miasta. Przechadzając się jego uliczkami możemy trafić na naprawdę fajną knajpkę. Jedzenie w nowym sączu jest bardzo smaczne. Znajdziemy tu wiele restauracji, które oferują dania kuchni regionalnej oraz domowe posiłki. Dobra restauracja Cezar w Nowym Sączu zlokalizowana jest w centrum. Znajdziemy tam wiele potraw przyrządzonych według tradycyjnych przepisów kuchni polskiej. Nie wszyscy jednak lubią jeść potrawy klasyczne, czasami mamy ochotę skosztować dania z kuchni międzynarodowej. Do wyboru mamy pizzerie oraz lokale serwujące przysmaki amerykańskie. Na pewno znajdziemy tam smaczne burgery, które wykonywane są z najwyżej jakości wołowiny. Dla innych najlepszym wyjściem jest dobra pizza z dowozem. Często z takiej usługi korzystają osoby, które nie mają wykupionych posiłków w swoich kwaterach.

Na przykład studenci wybierają tę formę stołowania się. Zazwyczaj pizza wypiekana jest w piecach, które opalane są drewnem. Pizza taka jest bardzo aromatyczna i smakuje wszystkim. Kuchnia włoska jest bardzo popularna w naszym kraju, lubimy też makarony oraz zupy kremy. Wszystkie te potrawy znajdziemy w restauracjach oraz knajpkach i lokalach gastronomicznych w Nowym Sączu. Na pewno znajdziemy idealną kuchnię dla siebie. Miasto to na pewno nie wypuści nas głodnych.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *