Co jeść w Olsztynie?

Co jeść w Olsztynie?

Olsztyn to najważniejsze miasto województwa warmińsko-mazurskiego. Jest otoczony przez mnóstwo jezior i lasów, dlatego stanowi raj dla turystów. Nie tylko środowisko naturalne przyciąga do Olsztyna. W mieście jest wiele miejsc wartych zwiedzenia i zobaczenia.

Są to min muzea, teatry, kina, parki, galerie, i najważniejszy – Zamek, położony przy rzece Łyna. Miasto organizuje również przeróżne imprezy kulturowe i festiwale. Dla lubiących sporty wodne, organizowane są spływy kajakowe, a dla tych, którzy wolą pospacerować, dostępnych jest wiele szlaków turystycznych.

Wybierając się do Olsztyna, koniecznie trzeba spróbować regionalnej kuchni. Każda dobra restauracja w Olsztynie serwuje rodzinne dania, takie jak zupa warmińska czy schab po mazursku. Przysmakiem są również świeże ryby, łowione w okolicznych jeziorach. Smażone, w zalewie octowej, pieczone, grillowane – warto spróbować każdej. Jeśli po zwiedzaniu, marzysz o odpoczynku, koniecznie zamów jedzenie w restauracji, poproś o dowóz na miejsce i delektuj się nim w zaciszu. Warto również wspomnieć, że w mieście znajdziesz restauracje z kuchnią z różnych stron świata. Jeśli lubisz włoską kuchnię, pizzeria Pesaro w Olsztynie, będzie dobrym wyborem. W zależności od preferencji można zamawiać pizzę z różnymi dodatkami, na grubym lub cienkim spodzie. A najlepsza będzie pizza z pieca opalanego drewnem.

Olsztyn kulinarnie reprezentuje się bardzo dobrze. Różnorodność potraw i restauracji, zachęca do odwiedzenia tego miasta i wypróbowania lokalnej kuchni.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *