Rybka w panierce czy na surowo?

Rybka w panierce czy na surowo?

W obecnych czasach na naszych stołach goszczą rozmaite kuchnie. Dzięki technologii możemy poznawać różne smaki i wybierać te, które nam najbardziej odpowiadają.

Zapewne większość z nas pozostaje wierna rosołowi oraz schabowym z ziemniaczkami, jednak do typowo polskich dań coraz częściej dołączają inne smaki, między innymi kuchnia z dalekiego wschodu.

Smaczne sushi potrafi skusić niejednego konesera, który po skosztowaniu zostaje mu wierny. W końcu to jedzenie szybkie i przyjemne, które można kupić w praktycznie każdym markecie już przygotowane w formie nadającej się do bezpośredniego spożycia z opakowania bez pieczenia, gotowania czy opiekania. Można także udać się do świetnych restauracji, gdzie możemy poczuć się jak w kraju kwitnącej wiśni. A jeśli ktoś jest bardziej kreatywny i otwarty na naukę gastronomii, może nauczyć się przyrządzać sushi samodzielnie, czym zapewne zaskoczy swoich znajomych, a przy tym sam przekona się czy to sushi tak naprawdę jest. Potrzebne składniki do przyrządzania takich dań są obecnie ogólnodostępne.

No dobrze. Gotowe, surowe, szybkie i smaczne, ale czy sushi jest zdrowe? Na to pytanie każdy powinien odpowiedzieć sobie sam. Skoro kraje wschodnioazjatyckie wyróżniają się najdłuższą żywotnością to czy mogliby fundować sobie coś, co byłoby dla nich szkodliwe? Jako ludzie, którzy zdrowy tryb życia traktują priorytetowo, na pewno nie pozwoliliby sobie często na rzeczy, które źle wpływałyby na ich zdrowie a- jak wiadomo- raczą się tym pysznym daniem na potęgę. Przeciętny konsument sushi na pierwszy rzut oka widzi ryby, najczęściej jest to łosoś, ryż, małą porcje wasabi, a także warzywa, więc sam może zauważyć, że nawet sporadyczne spożywanie sushi będzie miało dla niego dobroczynny wpływ.

Decyzja o tym, czy wybierzesz się na smaczne sushi, danie kuchni węgierskiej, niemieckie frankfurterki, irlandzkie piwo czy zakopiańskiego osypka, pozostaje do podjęcia wyłącznie przez Ciebie. Jednak jeśli cenisz swoje zdrowie a przy tym lubisz wyzwania smakowe, z pewnością powinieneś skosztować a wtedy na pewno polubisz sushi.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *